woolash reviews
در برقی اتوماتیک و کرکره
ساخت و نصب کانال پلی یورتان
نمایندگی تفال در تهران
خرید اتو بخار تفال
زودپز تفال
خرید توتون توتون
تشک طبی
ضعف چشم و درمان آن سايتي فوف العاده براي شما
درباره من
موضوعات
  موضوعي ثبت نشده است
نويسندگان
برچسب ها
آرشيو
عضویت در خبرنامه
  عضویت لغو عضویت

ورود اعضا
  نام کاربری :
  پسورد :

عضویت در سایت
  نام کاربری :
  پسورد :
  تکرار پسورد:
  ایمیل :
  نام اصلی :

نويسنده :.........
تاريخ: ۳۰ دى ۱۳۹۵ ساعت: ۰۸:۱۷:۰۰

ضعف چشم و درمان آن

 


ضعف چشم

ضعف چشم-چه اتفاقي مي‌افتد كه يك‌مرتبه احساس مي‌كنيد چشم‌هايتان ضعيف شده‌اند؟ افرادي كه عينكي هستند، مي‌دانند كه تاري ‌ديد يكي از دلايل مهم ضعف چشم به شمار مي‌رود، البته اين حرف وقتي براي شما بيشتر محسوس خواهد بود كه شماره چشم‌هايتان ده‌دهم يا صفر نباشد.

ولي چرا عده‌اي در سنين پايين و عده‌اي در ميانسالي دچار ضعف چشم مي‌شوند و برخي ديگر تا ساليان سال حتي روي عينك را هم نمي‌بينند.

دكتر افسر فراهاني دستجاني،جراح و چشم‌پزشك دراين‌باره ميگويد،مطالعات زيادي در خصوص عوامل موثر در ايجاد عيوب انكساري انجام شده است كه البته در برخي از موارد آن اختلافاتي وجود دارد، به‌عنوان مثال در مورد اثر مطالعه در فاصله نزديك (خواندن و نوشتن)‌ مطالعاتي صورت گرفته است، ولي به طور يقين ارتباطي بين آن و نزديك‌بيني ثابت نشده است ولي اين گونه استنباط مي‌شود كه مطالعه تاثير قابل توجهي در ايجاد نزديك‌بيني ندارد، اما اصولا افراد اجتماعي و آنهايي كه بيشتر مطالعه مي‌كنند، بيشتر دچار عيوب انكساري و ضعف چشم ميشوند.

وي اظهار مي‌كند: كار با كامپيوتر يا تلويزيون نتوانسته است ارتباط قطعي به ايجاد نزديك‌بيني را اثبات كند به همين جهت استنباط بسياري از متخصصان اين است كه استفاده از اين وسايل نمي‌تواند عامل عينكي شدن باشد.

 

 

 

 ضعف چشم,درمان ضعف چشم,بيماري ضعف چشم

درمان ضعف چشم

 

طبق تحقيقات به عمل آمده رژيم‌هاي غذايي مختلف نتوانسته‌اند ارتباط مستقيم و ثابت‌شده‌اي را بين رژيم غذايي و ايجاد عيب انكساري و ضعف چشم پيدا كنند و استنباط بر اين است كه هيچ رژيم غذايي براي جلوگيري از عينكي شدن يا كم كردن نمره عينك وجود ندارد. چاقي ممكن است در ايجاد دوربيني نقش داشته باشد. با اين حال نقش ثابت شده‌اي را از آن نمي‌توان پيدا كرد.

به گفته دكتر فراهاني دستجاتي، ضربه‌ها از طريق تغيير در ساختمان چشم مي‌توانند ضعف چشم و عيوب انكساري ايجاد كنند، همانند تغييرات بعد از پارگي قرنيه و ترميم آن كه ممكن است به صورت آستيگماتيسم خود را نشان دهد.

وي خاطرنشان مي‌كند:در مسموميت ناشي از بيماري‌هاي تيروئيدي كه چشم‌ها درگير مي‌شوند، ممكن است آستيگماتيسم ايجاد شود و افرادي كه مبتلا به آب مرواريد و آب سياه مي‌شوند يا نوزادان نارسي كه دچار اختلالات چشمي مي‌شوند و خوب درمان نمي‌شوند، بيشتر از ديگران مستعد ايجاد نزديك‌بيني هستند.

دكتر فراهاني دستجاني با بيان اين كه تاكنون آب و هواي گرم،داروهاي ضدافسردگي و ضدحساسيت دليلي بر ارتباط ضعف چشم را اثبات نكرده است، عنوان مي‌كند: ارث نيز رابطه اثبات شده دقيقي با اين مساله ندارد، يعني ممكن است پدر و مادر كاملا سالم داراي فرزنداني عينكي باشند يا بالعكس، حتي در مورد سن نيز ديده شده است كه در برخي موارد نزديك‌بيني تا 30 سالگي افزايش مي‌يابد و مجددا ممكن است بعد از 70 سالگي افزايش پيدا كند.

 

غذاهاي تقويت كننده چشم!!
همه ي ما مي دانيم كه چه ويتامين هايي براي چشم لازم است اما ممكن است ندانيم كه اين ويتامين ها در چه غذاهايي وجود دارند؟

 

Eويتامين 
شايد باور نداشته باشيد يا اين طور القا شده باشد كه مواد غذايي در تقويت چشم تاثير چنداني ندارند،در حالي كه مطالعات نشان داده است،به عنوان مثال ويتامين E يكي از آنتي‌اكسيدان‌هاي قوي است كه در تقويت چشم و جلوگيري از ضعف چشم موثر است.مقدار توصيه شده ويتامين E در مردان 10 ميلي‌گرم و در زنان 8 ميلي‌گرم در روز است.بهترين منبع ويتامين E نيز آجيل و روغن‌هاي گياهي است.از سوي ديگر سلنيوم به جذب ويتامين اي و ساخته شدن آنتي اكسيدان در بدن كمك مي‌كند. غذاهاي دريايي حاوي مقادير زياد سلنيوم هستند.

 

 

 ضعف چشم,درمان ضعف چشم,بيماري ضعف چشم

درمان ضعف چشم

 

ويتامين A

از آنجايي كه ويتامين Aدر تقويت چشم و جلوگيري از ضعف چشم از اهميت بسزايي برخوردار است،آن را در هويج بيشتر از ديگر مواد غذايي مي‌توان يافت.بررسي‌ها نشان داده است كه ميزان ويتامين Aموجود در يك هويج متوسط،دو برابر مقدار توصيه شده در روز است.پس مصرف اين سبزي براي تقويت چشم بسيار موثر است.البته مواد غذايي ديگري نيز وجود دارند كه حاوي مقدار زياد ويتامينA  و ديگر مواد لازم براي سلامت چشم و جلوگيري از ضعف چشم هستند.

روي

مطالعات ديگري نيز حاكي از آن است كه روي چشم را در برابر شب كوري محافظت مي‌كند،زيرا روي بخشي از يك آنزيم است كه تعداد راديكال‌هاي آزاد را كم مي‌كند،لذا در جذب ويتامينA  موثر است.روي را مي‌توان در غذاهاي دريايي، جوانه گندم و آجيل يافت.

چربي امگا 3

چربي‌ها نيز براي جلوگيري از ضعف چشم و سلامتي چشم لازم هستند.اسيدهاي چرب واحدهاي سازنده ي چربي‌ها هستند و بعضي از آنها به اين دليل ضروري خوانده مي‌شوند كه بدن نمي‌تواند‌ آنها را بسازد و بايد حتما از طريق مواد غذايي تامين شوند.از اين رو گفته شده است اسيدهاي چرب ضروري در تكامل بينايي نوزادان نقش بسزايي دارند.كمبود اين مواد به ويژه چربي امگا 3 در بزرگسالان ممكن است سبب ضعف چشم و كاهش ديد شود،حتي مطالعات نشان داده است كه كمبود طولاني مدت آن ممكن است سبب تخريب شبكيه شود،زيرا بدن هر دو نوع اسيدهاي چرب ضروري را به پروستاگلاندين ها تبديل مي‌كند كه يكي از اثرات آنها كمك به خروج مايع چشم و تنظيم فشار داخل چشم است.بهترين منبع تامين امگا 3 ماهي است و مقدار توصيه شده دو بار در هفته مي‌باشد.به طور كلي مواد غذايي كه براي داشتن چشمي سالم توصيه مي‌شوند شامل:روغن كبد ماهي،جگر و كه هويج داراي ويتامينA هستند،اسفناج و كلم كه لوتئين و گزانتين دارند، فلفل دلمه اي ،كلم،توت فرنگي و پرتقال به دليل داشتن ويتامين C؛تخمه آفتاب گردان،بادام،فندق كه داراي ويتامينE هستند، همچنين آجيل و غذاهاي دريايي نيز از سلنيوم برخوردارند،جوانه گندم و آجيل به دليل دارا بودن روي،و ماهي كه داراي اسيدهاي چرب ضروري است، از مواد غذايي مهم به شمار مي‌روند.

 

<div id="OS_notifybar">
<div class="notifybar_topsec" style="background-color:#2EA5DD">
<div class="notifybar_center">
<div class="notifybar_block">در تلگرام منتظر شما هستيم</div><a href="color: #ff6600;">https://telegram.me/joinchat/AAAAAECIGuprC0I4y_6bpg" target="_blank" class="notifybar_block notifybar_button" style="background-color:#FFF">عضويت در كانال تلگرام وان اسكريپت
</div>
</div>

» را

تلگرام ما

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Telegram.me/AAAAAECIGuprC0I4y_6bpg

موضوع:
برچسب‌ها: آموزشي،

نظرات (0)
ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
آواتار :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :
[ ]
تاریخ امروز
پیوندهای روزانه
  لينكي ثبت نشده است
پیوندهای سایت
  لينكي ثبت نشده است
آمار بازدیدکنندگان
ابزارک هاي وبلاگ